ETKİNLİKLER

HAZİRAN 2015

Armaggan Bosporus Suites Kapılarını Konsolos Eşleri İçin Açtı

Armaggan, Ortaköy’de bulunan eşsiz tarihi güzellikteki Armaggan Bosporus Suites’de  İstanbul’da bulunan muvazzaf ve fahri konsoloslukların oluşturduğu “Istanbul Consular Corps” (ICC) eşleri tarafından kurulan ‘’Spouses of the Consular Corps of İstanbul’’ (SCCI), üyeleri hanımlara Floral Mücevher Koleksiyonu’nu sergilediği özel bir yaz daveti verdi.

Konsolos eşleri boğazın keyifli manzarasında profesyonel rehber Sinan Sökmen’in İstanbul Boğazı hakkında dünden bugüne bilgiler verdiği keyifli sunumun akabinde, ARMAGGAN’ın Anadolu’nun masallara ve efsanelere konu olan birbirinden güzel yöresel çiçeklerinden esinlenerek eşsiz tasarım dokunuşları ile yeniden yorumlanan Floral Mücevher Koleksiyonu’nu inceleme fırsatı elde etti.

SCCI Başkanı Avustralya Başkonsolosu’nun eşi Nicole Strangis ve Armaggan Genel Müdürü Ebru Karaçam ev sahipliğinde düzenlenen davette konsolos eşleri canlı müzik ve şık ikramlar eşliğinde keyifli bir gün geçirdi. ARMAGGAN’ın benzersiz el işçiliğiyle yaratılmış Floral Mücevher Koleksiyonu’nu yakından tanıma fırsatı buldu.

DATE : 16 Haziran, 2015
LOCATION : Armaggan Bosporus Suites
ADDRESS : Muallim Naci Caddesi, Tunç Çıkmazı Sokak No:5 Ortaköy /İstanbul

Maddenin Halleri III

ARMAGGAN’ın Nuruosmaniye mağazasında yer alan  ARMAGGAN Art&Design Gallery’de “Maddenin Halleri III” adlı sergisi, 11 Haziran’da sanatseverlerle buluşuyor. ZOOM TPU, Arman Suciyan, Yavuz Ergun, Nejla Güvenç, Neşe Çoğal, Güneş Özmen ve Tan Taşpolatoğlu gibi sanatçı ve tasarımcıların katıldığı sergide; sanat eserinin ve ürünün en önemli yapıtaşı olan “malzeme” ele alınıyor. Sergide, farklı disiplinler, malzemeler ve bakış açıları üst bir konseptte bir araya geliyor.

Daha önce birbirini hiç tanımayan ya da birlike bir ‘çalışma’ya imza atmamış bir sanatçı ve bir tasarımcının birlikte bir “şey” üretmesi icin eşlestirilmesi seklinde kurgulanan sergide sanatçı ve tasarımcıların üretecekleri ‘ortak eser/ürün’ de sınırlama yapılmıyor, tamamen serbest bırakılıyorlar.

Sergide; farklı malzemeleri kullanan, teknikleri ayrı fakat sanat görüşleri aynı olan  sanatçı ve tasarımcıların , 21 grup ve 7 bireysel çalışma sonucu ürettiği eserler yer almaktadır. “Maddenin Halleri III” Sergisini 5 Eylül 2015 tarihine kadar ARMAGGAN Art  & Design Gallery’de izlenebilir.

DATE : 11 Haziran, 2015
LOCATION : ARMAGGAN SANAT & TASARIM GALERİSİ
ADDRESS : Nuruosmaniye Caddesi, No: 65, Kat:3, Nuruosmaniye, İstanbul
MAYIS 2015

Mevsim Yaz-2 Sanat Sergisi

Art’ı Mekan Mimarlık ve Dekorasyon Dergisi ve Armaggan Art & Design Gallery’nin işbirliğiyle Bamboo Park’ta geçen yıl ilki gerçekleşen Mevsim Yaz Sanat Sergisi’nin ikincisi 27 Mayıs – 27 Haziran tarihleri arası sanat severleri ağırlamaya devam ediyor.

Yavuzlar Mobilya ana sponsorluğunda gerçekleşen serginin, açılışı Armaggan Gallery sanatçılarının da katıldığı kokteyde Bursa iş dünyasından ünlü simalar ve sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. 4 hafta boyunca açık kalacak sergide resim, cam ve heykel sanatçılarının en gözde eserleri yer alıyor. Sergi sanatçılarından Meral Değer, Tan Taşpolatoğlu, Neşe Çoğal, Dinçer Güngörür, Şifa Girinci, Çetin Pireci, Şevket Arık, Hüseyin Rüstemoğlu, Betül Cankara, Güneş Özmen’in katılımı ile gerçekleşen açılışta davetliler, sanatçılar ile birebir tanışma fırsatı yakaladılar.

DATE : 27 MAYIS,2015
LOCATION : Bursa Bamboo Park
ADDRESS : Balat Mah. Bey Sokak No:21 Nilüfer/Bursa

Sinem Kaya & Koray Akay Solo Sergisi

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art & Design Gallery geçtiğimiz yıl başlattığı solo sergi serisine devam ediyor. Serinin yedinci konukları Sinem Kaya ve Koray Akay’ın eserlerini bir araya getiren sergi, 14 Mayıs – 06 Haziran 2015 tarihleri arasında izlenebilir.

Nuri İyem Ödüllü genç ressam Sinem Kaya, insanın sonradan öğrendiği hırsları, ihtirasları ve korkuları ile kendi kendisini, ‘daha güvenli, daha steril ve daha modern’ olarak kurgulanmış , sözde mekanlara hapsederek yaşadığı yalnızlık duygusunu yansıttığı solo sergisine ‘Bir Varmış, Bir Yokmuş’ ismini verdi. Buzdağı ismini verdiği Koray Akay’ın ilk sergisi; sanatsal üretimini ve görüşünü, büyük bir zanaat becerisi ve ördüğü kompozisyonlardaki tasarım görüşü ile birleştirerek, yarattığı ahşap kompozisyonlarla dikkatleri çekecektir.

DATE : 14 Mayıs, 2015
LOCATION : ARMAGGAN SANAT & TASARIM GALERİSİ
ADDRESS : Nuruosmaniye Caddesi, No: 65, Kat:3, Nuruosmaniye, İstanbul
NİSAN 2015

ARMAGGAN Floral Koleksiyon Lansmanı

Anadolu’nun zengin doğası ile binlerce yıllık kültürü, ARMAGGAN’ın yeni mücevher koleksiyonuna ilham verdi. Birbirinden değerli 20 parçadan oluşan ARMAGGAN Floral Mücevher Koleksiyonu, Anadolu’nun masallara, efsanelere konu olan birbirinden güzel yöresel çiçeklerinden esinlenerek eşsiz tasarım dokunuşları ile yeniden yorumlandı.

Anadolu’nun dört bir yanında sadece kök saldığı bölgede yetişen yöreye has çiçekler, ARMAGGAN’ın 2015 ilkbahar mücevher koleksiyonuna ilham kaynağı oldu. Sadece Anadolu’da bulunduğu bölgelerde yetişen ve dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan nadide çiçeklerden esinlenen ARMAGGAN’ın Floral Mücevher Koleksiyonu, binlerce yıllık kültürü de günümüze taşıyor.

2015 Baharını Anadolu’nun masalsı çiçekleri ile karşılayan ARMAGGAN’ın Floral Mücevher Koleksiyonu’nda İstanbul’dan Kafkaslar’a, Bodrum’dan Hakkari’ye uzanan coğrafyada yetişen her bir çiçeğin ismi, nesilden nesile aktarılan hikâyeleri taşıyor.

DATE : 28 Nisan 2015
LOCATION : ARMAGGAN BOSPORUS SUITES
ADDRESS : Muallim Naci Caddesi, Tunç Çıkmazı No: 5, 34347, Ortaköy, İstanbul

ARMAGGAN Heritage Mücevher Koleksiyon Adana Lansmanı

Anadolu’nun zengin tarihi mirası ile binlerce yıllık kültürü, ARMAGGAN’ın Heritage Mücevher Koleksiyonu altında bir araya geldi. Birbirinden değerli 30 parçadan oluşan ARMAGGAN Heritage Mücevher Koleksiyonu, Adana iş, sanat ve cemiyet dünyasına yapılan özel bir davet ile sunuldu.

ARMAGGAN’ın İstanbul’da yer alan mağazasından sonra ilk defa Adana’da gösterilen özel koleksiyon, tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç’un tarihten günümüze aksesuar kullanımı konusunda gerçekleştirdiği söyleşi eşliğinde, ARMAGGAN Genel Müdürü Ebru Karaçam’ın ev sahipliğinde sunuldu. ARMAGGAN tasarım ekibi tarafından titiz araştırmalar sonucu seçilerek yaratılan bu muhteşem tasarımlar, Orta Asya’dan Osmanlılar’a kadar Anadolu tarihinde önemli yere sahip geleneklerden, mimari ve el sanatlarından esinlenilerek yaratıldı.

Adanalı mücevher tutkunlarının beğenisine sunulan Heritage Mücevher Koleksiyonu, Adana HiltonSA’da gerçekleştirilen davet süresince büyük ilgi gördü.

DATE : 20 Nisan, 2015
LOCATION : Adana HiltonSA
ADDRESS : Sinanpaşa Mahallesi, Hacı Sabancı Bulvarı No:1

Aysun Bozuklu ve Naif Design Solo Sergisi

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art & Design Gallery geçtiğimiz yıl başlattığı solo sergi serisine devam ediyor. Serinin altıncı konukları genç heykeltraş Aysun Bozuklu ve dinamik tasarım ekibi Naif Design'ın eserlerini bir araya getiren iki sergi, 16 Nisan 2015 – 9 Mayıs 2015 tarihleri arasında izlenebilir.

Aysun Bozuklu, sergisinde; hayal dünyasında yarattığı kahramanlardan oluşan ve yaşam alanlarını savunup, kendilerini dış dünyadaki savaş ve kötülüklerden korumaya çalışan bir topluluğun dünyasını bizlere aktarıyor.

Mutlulukla kullanılan dayanıklı ürünler tasarlamayı amaçlayarak 2010 yılında kurulan Naif Design, tasarladığı her ürünün ruhu olduğuna inanıyor ve onun hikayesini anlatmayı hedefliyor. Üretimlerinde doğal ve geri dönüşüme uygun endüstriyel malzemeleri öne çıkaran ekip, tasarım felsefelerini: “Biz Naif'i ilk günden beri yalnızca bir tasarım ofisi olarak değil, duyguları, tepkileri, ruhu ve fikirleri olan bir ''hareket'' olarak konumlandırmaya çalışıyoruz.” şeklinde açıklıyor.

DATE : 16 Nisan, 2015
LOCATION : ARMAGGAN SANAT & TASARIM GALERİSİ
ADDRESS : Nuruosmaniye Caddesi, No: 65, Kat:3, Nuruosmaniye, İstanbul

Aysun Bozuklu ve Naif Design Solo Sergisi SPOT Gezisi

ARMAGGAN Art & Design Gallery, Solo Sergi Dizisi, Aysun Bozuklu ve Naif Design sergisi, Tansa Mermerci önderliğindeki SPOT art education & production üyelerini Aysun Bozuklu & Naif Design Solo Sergisi ön gösteriminde ağırladı. 25 kişilik sergi turu sanatçıların da katılımı ve küratörün özel anlatımı ile 11:30 – 13:30 arasında gerçekleşti.

DATE : 14 Nisan, 2015
LOCATION : ARMAGGAN SANAT & TASARIM GALERİSİ
ADDRESS : Nuruosmaniye Caddesi, No: 65, Kat:3, Nuruosmaniye, İstanbul
MART 2015

American Express World Luxury Expo

Türkiye’nin kültürel mirasını lüks ürünlerle günümüze taşıyan ARMAGGAN 11-13 Mart 2015 arasında Suudi Arabistan’ın Riyad kentindeki The Ritz-Carlton’da düzenlenecek American Express World Luxury Expo’ya katılıyor. Dünyanın en lüks markalarının yer alacağı merakla beklenen üç günlük etkinlik, ARMAGGAN’ın özel el yapımı tasarımlarının yalnızca çok seçkin bir davetli grubuna sergilenmesi adına en uygun platform olacak.

ARMAGGAN’ın Genel Müdürü Ebru Karaçam konuyla ilgili olarak: “ARMAGGAN olarak prestijli World Luxury Expo fuarına katılmaktan gurur duyuyoruz. Lüks ürünler sunan bir marka olarak lider konumumuza vurgu yapan böyle bir etkinlikte eşsiz tasarımlarımızı ve üstün el işçiliğimizi sergilemeyi, yüksek gelir segmentinde yeni müşterilerle bağlantı kurmayı heyecanla bekliyoruz.”dedi.

DATE : 11-13 MART, 2015
LOCATION : THE RITZ CARLTON, RIYADH
ADDRESS : Al Hada Area, Mekkah Road, Riyadh Suudi Arabistan
ŞUBAT 2015

Armaggan Showroom Açılış Kokteyli

Armaggan, Nuruosmaniye’deki ana binasına ek olarak Nişantaşı Süleyman Nazif Sokak’ta hizmete soktuğu Showroom’un kapılarını yenilikçi bir anlayışla konuklarına açtı. VIP müşterilerine randevu sistemi ile hizmet verecek olan Showroom açılışına cemiyet ve iş dünyasından ilgi büyüktü. Özgün tasarımlarla geleneksel teknikleri ustalıkla birleştirerek, el işçiliği ile mücevher, sanatsal obje, doğal boya tekstil, eşarp, deri ve ev tekstil ürünleri üreten ARMAGGAN, Nişantaşı Süleyman Nazif Sokak’taki binasında hizmete giren yeni VIP Showroom’unun kapılarını çok özel bir davetle açtı.  Canlı müzik ve şık ikramlar eşliğinde gerçekleşen bu davete cemiyet hayatının ünlü isimleri katıldı.

Kendi atölyelerinde sınırlı sayıda üretilen, nesilden nesile aktarılabilecek, özgün tasarımlardan oluşan benzersiz ARMAGGAN koleksiyonları VIP Showroom’da değerli konuklara özel randevu sistemi ile sunulacak. VIP Showroom’da randevu ile satış hizmetine ek olarak, stil danışmanlık ve özel koleksiyon sunumu gibi hizmetlere de erişim sağlanacak. Showroom ile ilgili detaylı bilgilere (GSM) 0530 977 51 19 ve (Tel) 0212 224 62 25 numaralı telefonlardan ulaşılabilir.

DATE : 24 ŞUBAT, 2015
LOCATION : ARMAGGAN SHOWROOM
ADDRESS : Valikonağı Caddesi, Süleyman Nazif Sokak, No: 38-40, Nişantaşı, İstanbul

Armaggan Love Daveti

ARMAGGAN Nuruosmaniye mağazasında müzik, sanat ve tatlı sevgisini tek bir çatı altında değerli müşterileri ile buluşturdu. Klasik müzik dinletisi ile başlayan özel davet, ARMAGGAN Sanat&Tasarım Galerisi sanatçılarının da katılımı ile gerçekleşen özel bir sergi sunumunun akabinde Yemek Sanatları Merkezi’nin desteği ile gerçekleştirilen akide şekeri sunumu ile sona erdi.
DATE : 12 ŞUBAT, 2015
LOCATION : ARMAGGAN NURUOSMANİYE MAĞAZA
ADDRESS : Nuruosmaniye Caddesi, No: 65, Nuruosmaniye, İstanbul
OCAK 2015

7/24 Karma Sergi

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin, bu yıl üçüncü kez düzenlediği SANAT 7/24 sergisi 21 Ocak 2015 Çarşamba günü açıldı.

“Sanat Her Zaman Her Yerde” başlığı altında açtığı sergiyle ARMAGGAN Art & Design Gallery, kavramsal özelliklerinin yanı sıra işlev yüklenen sanat eserlerine kapılarını açtı. Aralarında Dr. Osman Müftüoğlu, Oya Akman, Zeynep Erol gibi pek çok değerli sanatçı ve sanatseverin de katılımının bulunduğu açılış büyük ilgi gördü.

Türkiye'de fonksiyonel sanat üzerine yapılan tek sergi olma özelliği taşıyan sergide Nadia Arditti gibi usta sanatçıların yanı sıra; yıldızı 2014 yılında parlayan Emre Kantaşlı, Saba Barlas gibi genç sanatçılarla birlikte, galeri sanatçılarından Betül Cankara, Canan Ustaoğlu, Tan Taşpolatoğlu gibi isimler de yer alıyor. SANAT 7/24 Vol.3 Sergisi 21 Mart 2015 tarihine kadar ARMAGGAN Art  & Design Gallery’de izlenebilecek.

DATE : 21 OCAK, 2015
LOCATION : ARMAGGAN SANAT&TASARIM GALERİSİ
ADDRESS : Nuruosmaniye Caddesi, No: 65, Kat: 3, Nuruosmaniye, İstanbul
ARALIK 2014

Ayşe Özen & Neşe Çoğal Solo Sergisi

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art & Design Gallery Nisan ayında başlattığı solo sergi serisine devam ediyor. Serinin beşinci konukları Ayşe Özen ve Neşe Çoğal'ın eserlerini bir araya getiren sergi, 18 Aralık 2014 – 17 Ocak 2015 tarihleri arasında izlenebilir.

Madenlerin dönüşümleri, bitkilerin halden hale girişleri, hayvanların doğadaki yolculukları üzerine insan faktörünü ekleyerek, öz ve hayat kavramlarını sorgulayan Neşe Çoğal, “Yeniden Doğmuş Gibi” adını verdiği sergisinde hayatın devinimlerini doğa ve insanın bütünselliği ile anlatıyor.

Duyu yansılaması olarak bilinen ilüzyon terimini; kadın varoluşundan bugüne dek güç ve doğurganlık temsil eden tanrıçalardan ve resim tarihine  geçmiş ikon kadınlardan ilham alarak oluşturan Ayşe Özen, kadınla örtüştürdüğü hayvan ve çiçek betimlemelerini güncel sanat diline aktarıyor.

DATE : 18 ARALIK, 2014
LOCATION : ARMAGGAN SANAT&TASARIM GALERİSİ
ADDRESS : Nuruosmaniye Caddesi, No: 65, Kat: 3, Nuruosmaniye, İstanbul

Miras Mücevher Koleksiyon Daveti

İlhamını Anadolu tarihi boyunca iz bırakan eserlerden alan ARMAGGAN Heritage Koleksiyonu, “Unique by Design” sloganıyla yola çıkan ARMAGGAN’ın mücevher atölyelerinde sınırlı sayıda üretildi. ARMAGGAN Heritage Koleksiyonu’ndaki parçaların her biri, tasarımlarıyla olduğu kadar hikayeleriyle de özel bir yere sahip.

ARMAGGAN tasarım ekibi tarafından titiz araştırmalar sonucu seçilerek yaratılan bu muheşem tasarımlar, Orta Asya’dan Osmanlılar’a kadar Anadolu tarihinde önemli yere sahip geleneklerden, mimari ve el sanatlarından esinlenilerek yaratıldılar.

Kültürel mirasımızın simgelerinden ilham alınarak sınırlı sayıda üretilen ARMAGGAN Heritage Koleksiyonu ürünleri ARMAGGAN mağazalarında mücevher tutkunları ile buluşuyor.

DATE : 16 ARALIK, 2014
LOCATION : ARMAGGAN BOSPORUS SUITES
ADDRESS : Muallim Naci Caddesi, Tunç Çıkmazı No: 5, 34347, Ortaköy, İstanbul

Istanbul Breeze Karma Sergisi

ARMAGGAN Art & Design Gallery is pleased to announce a group exhibition by of  works by nine esteemed Turkish artists.  “İstanbul Breeze” will take place at Bene Rialto in New York City from December 12,2014 to January 15,2015.

Bene Rialto, housed in a five-story pre-war building, brings an innovative marketplace to New York City, connecting visitors to independent fashion brands, food and art. ARMAGGAN Art & Design Gallery is excited about the partnership with Bene Rialto in this exhibition and bring Turkish art to one  of the world’s most important cultural hubs – New York City.

Curated by ARMAGGAN Art & Design Gallery’s coordinator Sanel San, “Istanbul Breeze” is collection born out of the energy of Istanbul - a city at the center of East anee West and a cultural capital for centuries. The show presents artists who combine different styles, techniques, media and lifestyles, featuring Aslı Kutluay, Meral Değer, Dinçer Güngörür, Ayşegül Kırmızı, Dilek Aydincioglu,.Camekan, Nadia Arditti, Semra Ozumerzifon, and Derya Ozparlak.

DATE : 12 ARALIK, 2014
LOCATION : BENE RIALTO, NEW YORK
ADDRESS : 13 W 38th St, New York, NY 10018, ABD
KASIM 2014

Armaggan İle Keyif Sohbetleri

“Armaggan ile Keyif Sohbetleri” serisinin ikincisinde Türk edebiyatının değerli yazarlarından Mario Levi ve lüks marka danışmanı Özlem Güsar 27 Kasım Perşembe günü ARMAGGAN Nişantaşı mağazasında çok özel bir söyleşi ile ARMAGGAN dostları ile buluştu.

Unutulmaya yüz tutan geleneksel el işçiliğini eşsiz malzemeler, üst düzey kalite ve çağdaş çizgilerle buluşturarak geleceğe taşıyan ARMAGGAN, Keyif Sohbetleri serisinin ikincisinde “Mario Levi gözünden İstanbul’da Yaşanan ve Yaşatılacak Değerler” başlığı altında İstanbul’un özgün değerlerinden broş, mendil ve ikram kültürleri üzerine konuşuldu. ARMAGGAN’ın seçkin konuklarının katıldığı söyleşide günümüze birçok medeniyetten süzülerek gelen bir zerafet sembolü olan broş kültürü ARMAGGAN’ın masal dünyasından esinlenerek gerçek hayatta değerli taşlarla kimlik kazandırdığı broşlar eşliğinde değerlendirildi. İstanbul zerafetinin sembolü oyalı mendilleri eşliğinde mendil kültürüne değinilirken, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel tekniklerle ve sınırlı sayıda üretilen ARMAGGAN Obje Koleksiyonu’ndan seçilen parçalar eşliğinde toplumların aynası olan ikram kültüründen bahsedildi.

DATE : 27 KASIM, 2014
LOCATION : ARMAGGAN NİŞANTAŞI MAĞAZA

Contemporary Istanbul Sanat Fuarı 2014

650 sanatçı, 3000 eser, 22 ülkeden 95 çağdaş sanat galerisi ile birlikte 75.000'den fazla ziyaretçiyi ağırlayan Contemporary İstanbul, çoklu sanatların kavramsal boyutlarını, yeni medya ile çağdaş sanatın geleceğinin yorumlanması üzerine Türkiye'den ve dünyadan çağdaş sanat eserlerini bir araya getiriyor.

ARMAGGAN Art&Design Gallery, 12 sanatçının Contemporary İstanbul'a özel hazırlanan 29 eserini  fuarda sergiliyor. Emre Özçaylan, Emre Kantaşlı, Şevket Arık, Güneş Özmen, Tan Taşpolatoğlu, Nevres Merve Kutlay, Aysun Bozuklu, Betül Cankara, Gönül Nuhoğlu, Şifa Girinci, Canan Ustaoğlu, Naif Design fuara katılacak sanatçılar arasında yer alıyor.

DATE : 13-16 KASIM, 2014
LOCATION : LÜTFÜ KIRDAR KONGRE VE SERGİ SARAYI
ADDRESS : Harbiye Mh., 34367 Şişli/İstanbul
EKİM 2014

Munınn & Ersin Dundar Solo Sergisi

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art & Design Gallery Nisan ayında başlattığı solo sergi serisine devam ediyor. Serinin dördüncü konukları Muninn ve Ersin Dündar’ın eserlerini bir araya getiren sergi, 30 Ekim – 6 Aralık 2014 tarihleri arasında izlenebilir.

Kod ismiyle tanınmak isteyen Muninn, tual yüzeyinde yarattığı sanal ile gerçek arasındaki yolculuklar ile dikkat çekiyor. 100'un üzerinde farklı kompozisyonu tek bir yüzeyde birleştiren sanatçının teknik üstünlüğü, zanaat disiplini ve usta boya kullanımı ile farklı dünyaların anahtarlarını bir araya getiriyor.

Türkiye’de reductive/indirgeyici sanatın tek temsilcisi Ersin Dündar, eserlerini kısa ve öz olarak tanımlıyor. Farklı dilini kullanırken sonsuz form, çeşitli renk ve yüzey seçenekleri ile zenginlik kazanan eserler 'less is more' felsefesine de bir selam niteliğinde.

DATE : 30 EKİM, 2014
LOCATION : ARMAGGAN SANAT&TASARIM GALERİSİ
ADDRESS : Nuruosmaniye Caddesi, No: 65, Kat: 3, Nuruosmaniye, İstanbul

Armaggan Cumhuriyet Daveti

ARMAGGAN BOSPORUS SUITES’de Armaggan VIP müşterileri ve iş ortaklarına yönelik düzenlenen kapalı davette 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sade bir davet eşliğinde kutlandı. Boğaziçi Köprüsü üzerindeki havai fişek gösterilerinin iptal edildiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında sade, zarif ve oldukça beğeni toplayan bir kokteyl düzenlendi. Davetliler arasında hem iş dünyasından hem de iş ortaklarımızda değerli isimler yer aldı.
DATE : 29 EKİM, 2014
LOCATION : ARMAGGAN BOSPORUS SUITES
ADDRESS : Muallim Naci Caddesi, Tunç Çıkmazı No: 5, 34347, Ortaköy, İstanbul

Armaggan Sonbahar Mücevher Koleksiyon Lansmanı

Unutulmaya yüz tutan geleneksel el işçiliğini eşsiz malzemeler, üst düzey kalite ve çağdaş çizgilerle buluşturarak geleceğe taşıyan ARMAGGAN’ın sonbahar-kış mücevher koleksiyon davetine cemiyet hayatından bir çok ünlü isim katılırken, davetliler yeni koleksiyonu Boğaz’ın keyifli manzarası eşliğinde detaylıca inceleme fırsatı yakaladılar.

Hem çağdaş hem de geleneksel motiflerin ARMAGGAN’ın özgün tasarım çizgisi ile stilize edilerek soyut bir kompozisyon dahilinde hayat bulduğu koleksiyon, Vogue Türkiye Mücevher Editörü Didem Dayıcıoğlu’nun sunumu ile Ortaköy’de bulunan ARMAGGAN Bosporus Suites’de davetlilerin beğenisine sunuldu.

ARMAGGAN tasarımcılarının 2014 sonbahar dönemi için hazırladığı toplam 30 parçadan oluşan özel mücevher koleksiyon davetinde, su damlasından bulut figürlerine, deniz dalgalarından kır çiçeklerine kadar uzanan geleneksel kavramların ARMAGGAN’ın zerafet temsilcisi 18 ayar altın, pırlanta ve değerli renkli taşlardan oluşan çağdaş ve estetik dokunuşu ile birleştiğine değinildi.

DATE : 21 EKİM, 2014
LOCATION : ARMAGGAN BOSPORUS SUITES
ADDRESS : Muallim Naci Caddesi, Tunç Çıkmazı No: 5, 34347, Ortaköy, İstanbul
EYLÜL 2014

Armaggan İle Gusto Sohbetler

Lüks danışmanı Özlem Güsar’ın sunumu ile ilki gerçekleştirilen ARMAGGAN Gusto Sohbetler Lüksün tanımı, yeni dönemde lüksün kapsamını ele alan bir sunum olarak ARMAGGAN Nuruosmaniye mağazada gerçekleştirildi.
DATE : 24 EYLÜL, 2014
LOCATION : ARMAGGAN NURUOSMANİYE MAĞAZA
ADDRESS : Nuruosmaniye Caddesi, No: 65, Nuruosmaniye, İstanbul

Emre & Emre Solo Sergisi

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art & Design Gallery Nisan ayında başlattığı solo sergi serisinin üçüncüsüne 18 Eylül – 25 Ekim 2014 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Heykel ve resimde Kesişim

Emre Özçaylan ve Emre Kantaşlı’nın bir arada yer alması fikrinin doğuşu için Galeri Koordinatörü ve serginin küratörü Şanel Şan Sevinç: “Her iki Emre de genç, heyecanlı, sanatı hayatlarının merkezine alan isimler. Yaşamları sanat ile nefes alıyor. Emre Kantaşlı modernizm ile birlikte steril edilmiş, arındırılmış kentin insan üzerinde yarattığı değişimleri resimlerinde arıyor. Boşluğun yaratacağı yalnızlığa dikkat çekiyor. Emre Özçaylan malzemeye olan hakimiyeti, kullanımdaki ustalıgı ile ilk etapta izleyici kendine çekiyor. Her biri deneysel bir süreç taşıyan heykellerinde hayvanlarla insan arasında bir ağ örülmeye çalışılıyor” diyor.

DATE : 18 Eylül, 2014
LOCATION : ARMAGGAN SANAT & TASARIM GALERİSİ
ADDRESS : Nuruosmaniye Caddesi, No: 65, Kat: 3, Nuruosmaniye, İstanbul

E-BÜLTEN ÜYELİK

ERKEK KADIN
MARKA SEÇ
ARMAGGAN Unique by Design
ARMAGGAN Sanat & Tasarım Galerisi
ARMAGGAN Bosporus Suites