HAKKIMIZDA

Türkçe'de hediye anlamına gelen armağan sözcüğünden esinlenerek ortaya çıkan ARMAGGAN, benzersiz tasarımlarla geleneksel teknikleri ustalıkla birleştirerek, el işçiliği ile mücevher, sanatsal obje, doğal boya tekstil, eşarp, deri ve ev tekstil ürünleri üretmektedir.

ARMAGGAN Koleksiyonları, sınırlı sayıda üretilen, nesilden nesile aktarılabilecek, zaman içinde daha da değerlenecek, kalıcı ve zamansız tasarımlardır. ARMAGGAN, seçkin koleksiyonlarını, “armağan etmek” isteyen zevk sahibi misafirlerinin beğenisine sunmaktadır.

ARMAGGAN’ın kuruluşu 2007 yılına uzanmaktadır. 2010 yılına kadar süren kapsamlı Ar-Ge çalışmalarının sonucunda bugün ARMAGGAN mağazalarında gördüğümüz mücevher, obje, tekstil ve deri tasarımlar unutulmaya yüz tutmuş el işçiliği teknikleri ile çağdaş dünyamıza armağan edilmek üzere hayat buluyor. ARMAGGAN Anadolu’nun ev sahipliği yaptığı farklı medeniyet ve kültürlerin bıraktığı sanatsal ve zanaatsal değerleri tamamiyle çağdaş tasarımlar aracılığı ile yerel istihdam ve yerel malzemeyi ön planda tutarak üretim yapan lüks bir tasarım markası.

Markanın kuruluş amacı arkasında yatan kültürel mirasın korunması kavramı Ortaköy’de bulunan ARMAGGAN Bosporus Suites konukevi ile yalı kültürünün günümüze yansımasını oluştururken, genç Türk sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacı ile ARMAGGAN Nuruosmaniye mağazasının üçüncü katında bulunan ARMAGGAN Art&Design Gallery genç sanatçıları desteklemek yeni ve yaratıcı fikirleri sanatseverlere yansıtmak amacıyla kurulmuştur. Bir tasarım ve üretim markası olan ARMAGGAN’ın içinde doğan ve tarihi yarımadada yeni bir çekim merkezi olmayı hedefleyen ARMAGGAN Art & Design Gallery’de yer alan eserlerin sergiler için özel olarak üretilmesi, galerinin ilke edindiği “bir proje alanı” olmak amacına hizmet eder.

E-BÜLTEN ÜYELİK

ERKEK KADIN
MARKA SEÇ
ARMAGGAN Unique by Design
ARMAGGAN Sanat & Tasarım Galerisi
ARMAGGAN Bosporus Suites